1. היום זה ביטוח סיעודי ומחר זו קרן השתלמות.
2. מחר זה ביטוח בריאות פרטי ומחרתיים זו קרן פנסיה.
3. פעם זה היה ביטול קרן הפנסיה וותיקה ובעתיד זה יהיה מס הכנסה על תגמולי ביטוח.

בעיקר בתקופות של חוסר ודאות ויציבות פיננסית, אנחנו נראה יותר ויותר גורואים ומומחים מטעם עצמם שממליצים על טרנדים הזויים, למשל:
כתבת מאוד מוכרת, שדאגה בעבר לצעוק מעבר לכל במה לפני שנים- "אל תקנו ביטוח סיעודי פרטי, יש את הכיסוי של קופת החולים, הוא מספיק. תבטלו את הסיעודי הפרטי"
אותה עצה 'חכמה' גרמה ללא מעט אזרחים לבטל את הביטוח הסיעודי הפרטי שהם קנו לפני כמה שנים. ועכשיו? היא כותבת על זה שמערכת הבריאות קורסת🤦🏻‍♂️.
דוגמא נוספת שמסתובבת בפייסבוק/ אינסטגרם: מכללת מסחר כלשהי בשוק ההון, שמבטיחה רווחים של מאות/אלפי דולרים כל יום, ממליצים להעיף את כל הכסף מקרן הפנסיה, לוותר על הטבות המס ועל אפקט הריבית דה ריבית שקיימות במוצר. מעניין מה אותה מכללה תעשה כשאחד הסטודנטים שלה, ייכנס למצב של אובדן כושר עבודה ואין לו קרן פנסיה.

בגדול, העולם מתחלק לכמה סוגים של אנשים:

א. מי שאומר שיהיה בסדר, מנהל את הסיכונים לא טוב ולא דואג לעצמו לאפיק השקעה נוסף, הבינוניות ממשיכה לצמוח במקרה זה.

ב. מי שדואג לנהל סיכונים נכון מבחינת ביטוח, להשקיע כל חודש בעצמו בשוק ההון ולייצר לעצמו הכנסה נוספת מבלי להיות תלוי באף אחד.
(לא צריך להיות מומחה גדול כדי להשקיע כל חודש על מדד האסאנפי או קופת גמל להשקעה).

ג. כל מיני גורואים/כתבים בעיתון, שאין להם רישיון מטעם משרד האוצר והם ימשיכו להמליץ המלצות שיכולות להרוס חיים כלכליים של משפחה בעתיד, כי זה מדליק להראות שהם מבינים משהו מהחיים שלהם.

שורה תחתונה – תשקיעו לבד, תגדילו את ההון ואת ההכנסה שלכם, תבנו לעצמכם את הרשת הכלכלית שלכם, מבלי להיות תלוי במדינה (או בגורואים).

ולא, אל תבטלו בשום אופן מוצרים קיימים ללא ליווי של בעל רישיון.

קחו את זה מפה לאן שאתם רוצים🙏

לכתבה המלאה מכלכליסט 

*אין בכתוב שיווק/ייעוץ פנסיוני ו/או חלופה לפגישה עם בעל רישיון מטעם משרד האוצר*

// עדי אפשטיין

 

לפרטים ותיאום פגישה ללא עלות השאירו פרטיכם

השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם