ביטוח משכנתא

אם לא מספיק שהמשכנתא סוגרת אותנו לאורך שנים, אז אנחנו גם חייבים לשלם על ביטוח עבורה.

מהו ביטוח משכנתא, למה אנחנו מחוייבים לעשות אחד, או למעשה שניים כאלו, וכמה זה עולה לנו כל חודש?

ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח הכרחי, מכיוון שמותו של אדם שלקח הלוואה כבדה כל כך עלול להפיל על קרוביו נטל שלא יוכלו לעמוד בו. לכן, חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת החוב, ואם לאחר סילוק החוב יישארו אצלה כספים ששולמו לה, הם יועברו למוטבי המבוטח.

הבעיה המרכזית בביטוח זה הוא שכיסוי זה הינו למקרה פטירה בלבד, מה שאומר שהבנק בעצם מבטח את עצמו.

אף גורם, כולל המבוטח עצמו, אינו לוקח בחשבון מצבים אחרים שעלולים לקרות, כגון גילוי מחלה או אובדן כושר עבודה. אנו ב "עד הפסגה" לוקחים בחשבון גם אפשרויות כאלו.

 

יחד איתך - נחשוב על הכיסויים שאתה רוצה ולא רק מה שהבנק מכריח אותך לרכוש.

תשלום הביטוח (הפרמיה) משתנה מאדם לאדם והוא נקבע על פי אורך תקופת המשכנתא וגובה ההחזרים החודשיים, וגם בהתאם לגילו, מקצועו ועיסוקו, מצבו הבריאותי (למשל, האם הוא מעשן וכמה) ועוד. גובה ההחזר עבור הביטוח משתנה במהלך התקופה, זאת בהתאם ליתרת ההחזרים על המשכנתא עצמה ולגילו של המבוטח.

המון מבוטחים נוטים לחשוב שביטוח זה הינו ביטוח חיים פרטי, אז בואו רגע נדבר על זה:

בביטוח זה, הבנק או הגוף הפיננסי המלווה את המשכנתא, נקבע כ"מוטב בלתי חוזר". מה זה אומר? שהכסף שלא שולם לו יוחזר קודם כל אליו, ללא אפשרות לשינויים מבלי אישור מפורש ממנו, כך למעשה, מבטיחים לעצמם הבנקים את ההחזר הכספי.

ביטוחי ברירת המחדל שהבנקים השונים מציעים לא מספרים לכם את הסוד שהם לא רוצים שתדעו: בזמן שהלווה נלחם על כל אחוז בריבית הלוואת המשכנתא שלו, הוא אינו נוטה לשים דגש על ביטוח החיים להגנת ההלוואה שהבנק מציע לעשות דרכו.

קיימים הפרשים של עד עשרות אלפי שקלים להחזר יתרת לוח הסילוק, כלומר כל שנות החובה של המבוטח להתחייבות לבנק עבור ביטוח זה, בין בביטוח על ידי הבנק לבין ביטוח פרטי.

מהיכן נובעים ההפרשים האלו אתם שואלים?

כשאתם עושים ביטוח בבנק, ישנם כל כך הרבה גורמים שמייצרים רווח על חשבונכם:

הבנק, סוכנות הביטוח מטעמו, חברת הביטוח, ואף הפקיד שמוכר לכם את הביטוח. כך שלמעשה, מבלי להרגיש, הפכתם ל"יד חמישית" עד לקבלת פרמיה טובה לכל אורך חיי הפוליסה.

אנו ב-"עד הפסגה" מנגישים לכם את הפרמיה ישירות מהחברות השונות, כך שנוכל לחסוך בוודאות בעלויות הביטוח לאורך כל שנות תשלומי הפוליסה!

חוסר ההנגשה לעולמות אלו מביא את המבוטח להפסד כלכלי של עשרות אלפי שקלים,

כבר בקריאת טיפים אלו חסכתם אלפי שקלים, עכשיו תדמיינו מה אנו יכולים לייצר יחד בפגישה…